Съперникът на Лудогорец в Лига Европа ХИК Хелзинки спечели трета поредна титла на Финландия и общо 32-ра в историята си. Това стана факт след успеха с 1:0 като гост на Хака (Валкеакоски)в мач от 4 кръг на шампионската група на Вейкауслигата.

Единственото попадение в срещата беше дело на Дейвид Ерик Браун. Националът на Папуа Нова Гвинея се разписа в 12-ата минута, след като завърши успешно многоходова комбинация на тима си.

Така един кръг преди края на шампионата ХИК Хелзинки взе аванс от четири точки пред втория КуПС (Куопио), който записа победа с 2:0 като домакин на Интер (Турку). ХИК е с 58 точки, а КуПС има 54.

Както е известно, в четвъртък (13 октомври) ХИК Хелзинки ще гостува на Лудогорец в Разград в мач от група „С“ на Лига Европа. Само преди четири дни двата тима завършиха при резултат 1:1 във финландската столица.