Франция и Парагвай изненадващо завършиха 1:1 в контрола, играна в Ница. Резервата на “петлите” Антоан Гризман (Реал Сосиедад) откри резултата в 73-ата минута. Удар с глава на Жиру беше спасен от вратаря Силва, но Кошчелни веднага намери Гризман, който отлично насочи в далечния ъгъл за 1:0. Когато всички очакваха победа за домакините, “гуараните” се добраха до попадение. Негов автор стана Виктор Касерес (Фламенго, Бразилия) в 89-ата минута. Той засече с глава центриране на Рохас от пряк свободен удар, а топката тупна в тревата и влетя в мрежата – 1:1.

”Петлите” не можаха да запишат шеста поредна победа без допуснат гол като домакин. Последният път, когато тези два отбора се срещнаха, беше през май 2008 година при 0:0 в друга контрола. Французите ще играят последна проверка с Ямайка в неделя (8 юни). На световните финали те са в една предварителна група с Хондурас, Швейцария и Еквадор.