Пари Сен Жермен се откъсна с три точки на върха в Лига 1 на Франция. В мач от 23-ия кръг мултимионерите от столицата пометоха Тулуза с 4:0 като гости и вече имат 48 точки във временното класиране. Вторият Лион е с 45, но и с мач по-малко. Гостите имаха пълно превъзходство на стадион “Мунисипал” и поведоха още в 4-ата минута с гол на аржентинската си звезда Хавиер Пасторе. Златан Ибрахимович покачи в 36-ата минута след асистенция на бразилеца Лукас Моура. Мамаду Сако направи преднината на гостите непреодолима в 70-ата, а резервата Грегори ван дер Вил фиксира малко по-късно крайното 0:4. Това беше осма поредна победа за ПСЖ над Тулуза, като в цели пет от тези мачове столичани са били с поне два гола разлика.