Нападателят на националния ни отбор Валери Божинов остана резерва в първия мач за новия си отбор Парма на старта на сезона в Серия “А”. “Дуковете” направиха равенство като гост на Удинезе - 2:2. Точни за “пармалатите” бяха Палоски и Лукарели, а двете попадения за домакините от Удинезе бяха дело на Антонио ди Натале, едното от които от дузпа.

Рома поднесе голямата сензация на старта на първенството, след като допусна загуба като гост от Дженоа с 2:3. И петте попадения паднаха след почивката, като домакините откриха резултата чрез Крисито в 49-ата минута. Гостите изравниха чрез Тадей в 53-ата минута и поведоха с гол на легендата Франческо Тоти. Домакините от Дженоа обаче обърнаха развоя на срещата до 3:2 след два гола на Запатер и Биава.

Ювентус спечели с минималното 1:0 срещу Киево с единствен гол на Винченцо Якуинта в 11-ата минута./БЛИЦ

Неделя, 23 август
Интер – Бари 1:1
1:0 Ето`о (56-д), 1:1 Кутузов (74)
Катания – Сампдория 1:2
0:1 Пацини (9), 1:1 Моримото (38), 1:2 Касталдело (90)
Дженоа – Рома 3:2
1:0 Крисито (49), 1:1 Тадей (54), 1:2 Тоти (64), 2:2 Запатер (69), 3:2 Биава (83)
Ювентус – Киево 1:0
1:0 Якуинта (11)
Лацио – Аталанта 1:0