Парма и Палермо направиха равен 0:0 в мач от 14-ия кръг на италианската Серия “А”. Домакините се отчетоха с две греди, но не успяха да вкарат попадение. Палермо остана без победа и отбелязан гол като гост от началото на сезона. Мачът се игра при лоша видимост заради мъглата над "Енио Тардини". Грациано Пеле създаде първата опасност пред вратата на Палермо. В 26-ата минута Джовинко нацели гредата. Отново звездата на "дуковете" беше близо до гола малко по-късно, когато засече с глава центриране на Стефано Мороне.

В 55-ата минута гостите поискаха дузпа след съприкосновение между Масимо Гоби и Николас Бертоло, но съдията Лука Банти прецени, че няма нарушение. За втори път гредата лиши Парма от попадение след изстрел на Валиани. След равенството Парма е на 11-о място с 16 точки, Палермо е шести с 20.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 14 КРЪГ
02.12.11
21:45 ч.
Дженоа - Милан 0:2
0:1 Златан Ибрахимович (56-дузпа), 0:2 Антонио Ночерино (79)
Наполи - Лече 4:2
1:0 Есекил Лавеси (26), 2:0 Единсон Кавани (33), 3:0 Блерим Джемаили (42), 3:1 Луис Фернандо Муриел (54), 4:1 Единсон Кавани (82), 4:2 Даниеле Корвия (90)
Фиорентина - Рома 3:0
1:0 Стеван Йоветич (17-дузпа), 2:0 Алесандро Гамберини (44), 3:0 Сантяго Силва (86-дузпа)