Валери Божинов игра цял мач за Парма при тежката загуба с 0:3 като гост на Катания. Двубоят бе от 21-ия кръг на Серия "А".

Българският национал бе официално предупреден малко преди почивката. Заради разправия с противников състезател Божинов си изкара първия жълт картон след завръщането си в Италия.

Попаденията за домакините бяха дело на Джузепе Маскара в 15-ата минута, Хорхе Андрес Мартинес в 70-ата и на Такаюки Моримото в 77-ата. В 23-ата Маскара пропусна да вкара и от дузпа.

С прибавените три точки воденият от Синиша Михайлович Катания събра 19 в актива си, но остана в зоната на изпадащите, заемайки 18-ото място. Парма пък е 10-и с 29 точки. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А”, 21 КРЪГ

На 23 януари (събота)
Катания - Парма 3:0
1:0 Джузепе Маскара (15), 2:0 Хорхе Андрес Мартинес (70), 3:0 Такаюки Моримото (77)

21:45 часа