Парма спечели с 2:1 гостуването си на Торино в мач от 12 кръг на Серия „А“. Така беше сложен край на серията на „биковете“ от шест поредни срещи без загуба в италианското първенство.

Котдивоарският ветеран Жервиньо откри резултата за „дуковете“ още в девета минута след самостоятелен пробив отляво, при който навърза няколко защитници и от малък ъгъл прати топката във вратата на Салваторе Сиригу. Това е четвърти гол за 31 годишният нападател за сезона, който до момента имаше пет точни удара от началото на шампионата.

16 минути по-късно Роберто Инглезе удвои аванса на гостите, след като с десния крак засече центриране на Рикардо Галиоло отляво. Даниеле Басели върна едно попадение за домакините в 37-ата минута. Той беше точен с удар от границата на наказателното поле.

До края на мача нов гол не падна. Така Парма е на девето място със 17 точки, колкото имат осмият Торино и седмият Фиорентина. Рома е на десето място с 16 точки и мач по-малко.