Наполи пропусна възможността да оглави класирането в Серия “А”, допускайки домакинска загуба с 1:2 от Парма в мач от 7 кръг на италианския елит.

Франческо Модесто донесе победата на “дуковете” 8 минути преди края, след като Джузепе Маскара бе успял да изравни за Наполи в 75-ата минута след попадението на Масимо Гоби в 57-ата минута.

Неаполитанците остават с 10 точки, на точка зад лидера Ювентус, който днес приема Киево. Една точка разделя Наполи и Парма в класирането.

“Сините”, които във вторник приемат Байерн в Шампионската лига, бяха сянка на отбора, разбил Интер с 3:0 в Милано преди две седмици.

“Парма направи много силен дефанзивен мач. Съперникът изглеждаше по-свеж от нас. Реферът им помогна, тъй като позволяваше накъсване на играта и бавене на времето. Срамно е, че Лавеси не бележи повече. Той обича да дриблира, но му липсва увереността пред гола. Именно това отличава големите реализатори”, заяви треньорът на Наполи Валтер Мацари./БЛИЦ

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 7 КРЪГ
15.10.11
19:00 ч.
Катания – Интер 2:1
0:1 Естебан Камбиасо (6), 1:1 Серджио Алмирон (47), 2:1 Франческо Лоди (50-дузпа)