Партизан и Цървена звезда спечелиха мачовете си от 27 кръг на сръбското първенство и преди дербито между двата гранда след седмица “гробарите” имат аванс от две точки в класирането.

“Черно-белите”, които преследват шеста поредна титла, се наложиха с 1:0 над Раднички (Крагуевац) като гост и останаха на върха. 35-годишният халф Саша Илич вкара единствения гол в мача в 70-ата минута. Иван Иванов игра цял мач за Партизан.

Бившият халф на Уулвърхемптън Ненад Милияш се разписа от дузпа 67-ата минута, за да гарантира на Цървена звезда победата с 1:0 над ОФК Београд. Двата тима пропуснаха положения за гол, а силен мач направи вратарят на “звездашите” Бобян Байкович.

Голямото дерби на сръбския футбол между Партизан и Цървена звезда ще се играе другата събота (18 май) на стадиона на “черно-белите”.