Партизан обърна драматично на свой терен азербайджанския Нефтчи (Баку) с 3:2 в първа среща помежду им от плейофната фаза за влизане в групите на Лига Европа.

Гостите от Баку изненадващо взеха аванс от два гола още в самото начало чрез бразилския бранител Денис (11, 17), разписал се след асистенции на Уобай и Абдулайев. Съшият този Денис обаче си вкара автогол в 29-ата минута и вдъхна надежди на домакините за обрат. Малко след това Петар Гръбич (32) се възползва от пас на Лазович и изравни за 2:2.

Пълният обрат се получи след почивката в 69-ата минута, когато гостите пак си вкараха автогол, но този път грешникът се казваше Елвин Юнашаде. До края на мача резултатът остана непроменен.

Реваншът в Баку е точно след седмица на 28 август от 19:00 часа българско време.