Партизан е само на крачка от влизане в плейофите на Шампионската лига. Сръбският гранд измъкна 1:1 срещу румънския Стяуа насред Букурещ в първи мач от третия квалификационен кръг на турнира. По този начин „черно-белите” си осигуриха предимство преди реванша на своя „ЮНА” след седмица.

В герой за гостите се превърна Мирослав Вуличевич. Защитникът откри резултата в 62-ата минута. "Стелистите" се хвърлиха в атаки към вратата на сръбския вратар Живко Живкович и усилията им се увенчаха с успех. В 81-ата минута ганаецът Съли Мунири успя да опъне мрежата за крайното 1:1. За гола асистира бившият играч на Черноморец и "Левски" Югурта Хамрун – Жужу.

Срещата се игра пред празни трибуни заради наказание на домакините.

Нашият Валери Божинов излезе като титуляр за Партизан, но още в 19-ата минута получи контузия и трябваше да бъде заменен от Иван Шапонич. Все още не е ясно колко тежка е контузията на българския национал. Другият наш в редиците на сръбския тим - Иван Бандаловски, не попадна в групата за мача заради контузия.

Стяуа (Рум)- Партизан (Сърб) 1:1
0:1 Мирослав Вуличевич (62), 1:1 Съли Мунири (81)