Партизан спечели 137-ото Вечно дерби на Сърбия, като се наложи с 2:1 над Цървена звезда в мач от 13 кръг на местната Суперлига.

“Черно-белите” откриха резултата още в 4-ата минута с попадение на Ламин Диара, като това е петия гол на сенегалския нападател в дербито.

В 42-ата минута Звезда изравни след автогол на Сръджа Кнежевич, който с глава прати топката в собствената си врата след центриране на Йевтич от ляво. В 49-ата минута Кнежевич бе изгонен, тъй като получи втори жълт картон за фаул срещу Лекич.

В 62-ата минута въпреки намаления си състав Партизан стигна до победата с попадение на Клео. Бразилецът се разписа с удар от 18 метра при контраатака.

Четвърт час преди края срещата бе за кратко прекъсната, тъй като феновете на “черно-белите” запалиха седалките на южната трибуна на “Мала Маракана”./БЛИЦ

В неделя: Рад – Войводина (Нови Сад)

КЛАСИРАНЕ: 1.ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 34, 2.Партизан 33, 3.Войводина 24, 4.ОФК Београд 24, 5.Спартак (Златибор) 20 и др.