Партизан удари Цървена звезда с 2:1 в дербито от 26-ия кръг на сръбската Суперлига. С успеха “бяло-черните” съкратиха разликата от вечния враг, който е лидер във временното класиране, на 3 точки. Партизан е с 59, Звезда е с 62. До края на първенството остават още 4 кръга. Мачът на “ЮНА” се превърна в истинска драма, след като победното попадение за домакините падна в добавеното време. Никола Дринчич откри за тях в 27-ата минута от пряк свободен удар, но Драган Мърджа изравни в 56-ата. Куриозното беше, че през първото полувреме Звезда пропусна две дузпи, но и равенството на 99% гарантираше титлата на тима, воден от Славиша Стоянович. Вратарят Милан Лукач спаси ударите от "бялата точка" на Милош Нинкович и Никола Миайлович. В герой на дербито обаче се превърна Неманя Коич, който донесе трите точки за Партизан и запази жива интригата в първенството.