Воденият от Павел Дочев третодивизионен германски Пройсен Мюнстер раздразни шампиона на страната и носител на Купата Борусия (Дортмунд), след като поведе с 2:0, но загуби с 2:4 контролния мач помежду им.

Изненадващо домакините водеха на почивката с два гола преднина след точни изстрели на Щефан Кюне първо от дузпа в 12-ата, а след това и в 32-ата.

След паузата обаче Пройсен не издържа на темпото, а раздразненият германски колос натисна педалите. За по-малко от десетина минути гостите от Дортмунд направиха пълен обрат със затвърждаване на победата си. Левандовски намали в 51-ата, след което Перишич от дузпа възстанови равенството само четири по-късно. В 61-ата Пижчек направи пълния обрат факт, за да дойде второто попадение на Левандовски в 63-ата минута.

"Представихме се много добре, след като през първото полувреме създадохме проблеми на шампиона на Германия. Сега трябва да забравим тази среща и да се концентрираме за предстоящата с Дармщадт", коментира след края на мача Павел Дочев.