Бившият защитник на ЦСКА Павел Виданов изигра първия си мач с екипа на Рапид (Букурещ). Преотстъпеният играч бе титуляр при гостуването на Глория (Бистрица), загубено от "железничарите" с 2:3. Българинът дори изработи жълт картон за противников футболист, а в 63-ата минута отстъпи мястото си на Езекиаш.

Рапид поведе с красив гол на Роман в 24-ата минута. Малко по-късно Кавали изравни, а в 66-ата минута същият футболист изведе Глория напред в резултата. Драмата продължи с попадение на Ереа за 2:2, за да се стигне до 77-ата минута, когато вратарят на Рапид Данут Коман фаулира нападател на Глория и получи червен картон. Байенару реализира отсъдената дузпа и донесе победата на домакините.

Според данни на статистиците, Виданов е 60-ият чужденец в историята на Рапид./БЛИЦ