Испанският национал Педро Родригес е аут за две седмици от игра. Звездата на Барселона получи разкъсване на мускул в прасеца на десния крак по време на световната квалификация с Франция (1:0) във вторник. Именно той донесе победата в Париж, но в 76-ата минута бе сменен от Фабрегас. Педро ще пропусне гостуването на Барселона във Виго на Селта в събота, и не е ясно дали ще е на линия за следващата седмица, за срещата с Майорка.Той е наказан за първия четвъртфинален мач на Барселона от Шампионската лига, на 2 април, срещу ПСЖ. Педро е на път да подобри рекорда на три футболни легенди за най-много попадения в рамките на един сезон с екипа на национален отбор.

За настоящия сезон 2012/13 крилото на Барселона е вкарал 10 гола за Испания, а рекордът е 14 гола, реализирани от трима различни нападатели в различни периоди – легендата на Германия Герд Мюлер (1971/1972), изумителният бразилец Роналдо (1996/97) и холандецът Патрик Клуйверт (1999/00).

До края на сезон 2012/13 Педро има да изиграе още 8 мача за Ла Фурия, като в тях са включени двубоите от световните квалификации, приятелските срещи и турнира за Купата на Конфедерациите в Бразилия.

25-годишното крило на Барселона е голмайстор на Испания след спечелената титла на Евро 2012 в Полша и Украйна със своите 9 попадения, като 3 от тях са реализирани в квалификациите за Мондиал 2014 в Бразилия. Иначе Педро има общо 11 гола в 24 мача за световния и европейски шампион.