Барселона не допусна сензационна загуба при гостуването си на Хетафе и спечели с 5:2 мача от 17 кръг на Примера дивисион, въпреки че след четвърт час игра каталунците изоставаха с два гола.

Серхио Ескудеро откри резултата в 10-ата минута, когато прати топката под плонжа на Пинто. Четири минути по-късно лошата организация на защитата на гостите беше наказана и от Лисандро Лопес, който се разписа с глава.

Барселона отговори с хеттрик на Педро Родригес, който вкара трите гола за 8 минути. В 34-ата минута той прехвърли вратаря Моя след пас на Сеск Фабрегас, а шест минути по-късно изравни резултата с фалцов удар в горния ъгъл на вратата. Малко след това даде аванс на тима си, пращайки топката в долния ъгъл.

В 69-ата минута Педро подаде на Фабрегас, който от воле вкара четвърти гол за Барселона. Две минути по-късно Педро беше повален в наказателното поле от Борха и Сеск Фабрегас беше точен при изпълнението на дузпата. С този успех Барселона си върна първото място, изпреварвайки Атлетико (Мадрид) заради по-добра голова разлика.

Виляреал - Севиля 1:2
0:1 Хуан Торес (24), 0:2 Карлос Бака (71), 1:2 Жереми Пербе (89-дузпа)
Атлетико (Мадрид) - Леванте 3:2
0:1 Андреас Иваншиц (2), 1:1 Диего Годин (30), 2:1 Диего Коста (47), 2:2 Педро Риос (56), 3:2 Диего Коста (77-дузпа)
21.12.13
23:00 ч.
Гранада - Реал Сосиедад 1:3
0:1 Карлос Вела (29), 1:1 Пити (37), 1:2 Антоан Гризман (42), 1:3 Карлос Вела (64)
22.12.13
13:00 ч.
Еспаньол - Валядолид 4:2
1:0 Серхио Гарсия (5-дузпа), 2:0 Кристиан Стуани (37), 3:0 Виктор Санчес (68), 4:0 Кристиан Стуани (70), 4:1 Хави Гера (75), 4:2 Виктор Перес (89)
22.12.13
18:00 ч.
Хетафе - Барселона 2:5
1:0 Серхио Ескудеро (10), 2:0 Лисандро Лопес (14), 2:1 Педро (34), 2:2 Педро (40), 2:3 Педро (42), 2:4 Сеск Фабрегас (69), 2:5 Сеск Фабрегас (71-дузпа)
22.12.13
20:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Райо Валекано (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 28 мача, 13 победи за Атлетик (Билбао), 8 равенства, 7 победи за Райо Валекано
22.12.13
22:00 ч.
Селта - Осасуна
Баланс: 36 мача, 18 победи за Селта, 5 равенства, 13 победи за Осасуна
22.12.13
22:00 ч.
Валенсия - Реал (Мадрид) (Филм+, Филм+ HD "Булсатком")
Баланс: 156 мача, 43 победи за Валенсия, 30 равенства, 83 победи за Реал (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.