Българският халф Георги Пеев вкара гол при загубата на Амкар (Перм) в гостуването срещу Криля Советов с 1:2 в мач от втората осмица на руското първенство.

Пеев игра цял мач за гостите вкара първия гол в мача, след като в 41-ата минута преодоля вратаря на Криля Советов Сергей Веремко. Това е второ попадение на българина срещу този съперник в рамките на 39 дни, след като на 6 март отново се разписа срещу отбора от Самара, но тогава Амкар победи с 2:1 у дома.

Въпреки изоставането в резултата Криля Советов направи пълен обрат с 2 гола на Сергей Корниленко (60-дузпа и 63). Амкар завърши мача с 9 души, след като в средата на втората част червени картони получиха Митър Новакович и Сергей Волков.

Амкар (Перм) не е застрашен от изпадане, след като е на второ място във втората осмица с 47 точки, докато тимът от Самара е на пета позиция с 40 точки и ще трябва да се пребори за мястото си в руския елит в оставащите 6 кръга до края на сезона.