Българските футболисти Захари Сираков и Георги Пеев играха за Амкар (Перм) при загубата от Рубин (Казан) с 0:3. Третият българин в състава Петър Занев не взе участие. За състава на гостите не игра Благо Георгиев.

Сираков игра до почивката, а Пеев се появи на терена в 65-та минута след дълго отсъствие заради травма.

Гостите от Рубин поведоха точно в края на първата част. Тогава Игор Портнягин се разписа след асистенция на Канунников, а на почивката това наложи офанзивна смяна в Амкар и смяната на Сираков. В 65-та минута тимът от Казан вкара втори гол, който беше автогол на Бранко Йовичич.

Това на практика уби интригата в мача, а в 81-та минута беше оформен и крайният резултат. Тогава Портнягин вкара втория си гол в мача след прекрасен пас на Кисляк, който направи страхотен пробив.

Рубин временно излезе трети в класирането с 39 точки. Амкар пък се свлече в зоната на изпадащите с 14 точки, колкото има и последният Ростов.