Амкар (Перм) загуби като домакин от ФК Краснодар с 0:2 в среща от 19-ия кръг на руската Суперлига. Българите Захари Сираков и Георги Пеев започнаха като титуляри и играха цял мач за домакините от Перм. В редиците на гостите пък всичките 90 минути играха други двама бивши играчи от българската „А” група – португалецът Марсио Нуньо (Черноморец Бургас) и бразилецът Жоазиньо („Левски”).

Резултатът бе открит още в 13-ата минута, когато Марсио Нуньо даде преднина на ФК Краснодар за 0:1. До края на полувремето нови попадения не паднаха въпреки опитите на домакините да стигнат до равенството. След почивката в 48-ата минута черногорският халф Никола Дринчич удвои преднината на гостите – 0:2. От тук до края на мача играчите на Амкар опитаха всичко по силите си да вкарат поне почетен гол, но така и не успяха.

В крайна сметка след поражението Амкар заема 11-о място във временното класиране с актив от 20 точки, докато ФК Краснодар е девети с 26 пункта. /БЛИЦ