Бившият български национал Георги Пеев се отчете с асистенция за Амкар при равенството 1:1 като гост на Ростов в среща от 32 кръг на руската Премиер лига.

Пеев игра 81 минути и бе заменен от Никита Бурмистров. Захари Сираков остана на терена през целия мач за гостите от Перм.

Домакините откриха резултата в 33-ата минута, когато Разван Кочиш надскочи Гришин при центриране на Елсон и с глава прати топката във вратата на Сергей Нарубин.

Амкар изравни в 57-ата минута. При изпълнение на фаул Георги Пеев подаде наляво, където намиращият се пред наказателното поле Александър Коломейцев от движение засече топката и я прати в горния ъгъл на Стипе Плетикоса.

Равенството помогна на Амкар да измести Криля советов от 12-ото място, като и двата тима с по 31 точки. Ростов е 10-и с 36 точки.