Бившият български национал Георги Пеев вкара гол за Амкар при равенството 1:1 като домакин на Динамо в мач от 23 кръг на руската Премиер лига.

Пеев откри резултата за домакините от Перм в 29-ата минута. Той беше точен от дузпа, която беше отсъдена, след като Александър Епуряну събори Иван Черенчиков в наказателното поле при изпълнение на корнер.

В 72-ата минута Кристиан Нобоа изравни за Динамо (Москва) с прецизно изпълнение на пряк свободен удар.

И тримата българи – Георги Пеев, Захари Сираков и Благой Георгиев, бяха титуляри за Амкар и останаха на терена до края на мача.

Със спечелената точка Динамо (Москва) събра актив от 38 и излезе на четвърто място в класирането, на 4 зад Анжи. Тимът от Перм е 11-и с 24 точки.

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 23 КРЪГ
От 5 април
Амкар – Динамо (Москва) 1:1

Предстоящи
На 6 април: ЦСКА (Москва) – Волга, Ростов – Спартак (Москва), Локомотив (Москва) – Терек
На 7 април: Зенит – Криля советов, Анжи – Алания, Кубан – Рубин
На 8 април: Мордовия – Краснодар

КЛАСИРАНЕ: 1.ЦСКА (Москва) 52 т., 2.Зенит 44 т., 3.Анжи 42 т., 4.Динамо (Москва) 38 т., 5.Рубин 38 т. и др.