Българският халф Георги Пеев започна с гол 2012 г. Бившият футболист на Локомотив (София) и Динамо (Киев) се разписа при победата на Амкар с 2:1 над Криля советов в мач от 33 кръг на руската Премиер лига.

Пеев откри резултата още в 6-ата минута. Витали Гришин проби в наказателното поле отляво и върна към мястото за изпълнение на дузпа, където българинът овладя топката и я прати в мрежата на Сергей Верьомко.

В 58-ата минута Дмитрий Белоруков удвои аванса на домакините от Перм. Той се разписа с глава, когато при изпълнение на корнер надскочи бившия играч на Славия Стив-Жозеф Ренет. Криля советов върна едно попадение в 70-ата минута чрез Сергей Петров.

Георги Пеев и Захари Сираков започнаха като титуляри за Амкар. Сираков остана на терена, а Пеев бе заменен в добавеното време от Марко Блажич.

Успехът затвърди Амкар на 12-о място в класирането на руския шампионат с 34 точки. Криля советов е 14-и с 31 точки.