Българските футболисти Георги Пеев и Захари Сираков бяха титуляри за Амкар при равенството 1:1 като гост на Рубин в мач от 6 кръг на руската Премиер лига.

Пеев получи жълт картон в 30-ата минута за оспорване на решение на съдията Максим Лаюшкин, но остана на терена до края на мача. В 61-ата минута Сираков напусна терена куцайки и отстъпи мястото си на Калашников.

Три минути преди почивката Рубин откри резултата. Александър Рязанцев овладя топката на гърди и с удар от границата на наказателното поле я прати във вратата на Хомутовски. В 57-ата минута Шаронов си отбеляза автогол и донесе точката на гостите.

Рубин е на седмо място в класирането на Премиер лигата с 8 точки, докато Амкар е на 14-а позиция с 5. Лидер е новакът Кубан с 12 точки, една повече от ЦСКА (Москва), който има и мач по-малко./БЛИЦ

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 6 КРЪГ
От 23 април (събота)
Волга – Кубан 0:1
Краснодар – Локомотив (Москва) 1:4
От 24 април (неделя)

Предстоящи
На 24 април (неделя): Зенит – Криля советов, Спартак (Москва) – Спартак (Налчик)
На 25 април (понеделник): Динамо (Москва) – Анжи

КЛАСИРАНЕ: 1.КУБАН 12 т., 2.ЦСКА (Москва) 11, 3.Локомотив (Москва) 10, 4.Зенит 10, 5.Волга 9 и др.