Българският национал Георги Пеев получи жълт картон при домакинската загуба на Амкар с 0:1 от Динамо (Москва) в мач от 23 кръг на руската Премиер лига.

Пеев единствен от българите в тима от Перм започна като титуляр и в 34-ата минута получи жълт картон. Мартин Кушев се появи в игра в 86-ата минута на мястото на Волков. Захари Сираков не бе в групата за мача.

Единственото попадение в мача падна във втората минута на добавеното време, а негов автор стана Кевин Курани. Германецът с глава засече центриране на Андрий Воронин.

Победата изкачи Динамо на 9-ото място в класирането с 29 точки, а Амкар остана 14-и в 22 точки. Лидер е Зенит с 50, четири точки повече и два мача по-малко от Рубин./БЛИЦ

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 23 КРЪГ
От 2 октомври (събота)
Амкар – Динамо (Москва) 0:1

Предстоящи
На 2 октомври (събота): Терек – Том, Алания – Криля советов
На 3 октомври (неделя): Сатурн – Локомотив (Москва), Анжи – Спартак (Москва), Сибир – Рубин, Спартак (Налчик) – Зенит, ЦСКА (Москва) – Ростов

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 50, 2.Рубин 46, 3.ЦСКА (Москва) 42, 4.Спартак (Налчик) 36, 5.Ростов 33 и др.