Георги Пеев вкара гол, а Амкар (Перм) победи изненадващо Спартак (Москва) като домакин с 2:0. Срещата бе от 6-ия кръг на руското първенство, а другото попадение за успеха бе дело на Киреев.

Игор Киреев изведе домакините напред в резултата в добавеното време на първата част, а в 83-ата минута точен за Амкар българският халф Георги Пеев с глава "подпечата" успеха само 7 минути, след като се появи в игра.

Двама от тримата българи в Амкар бяха титуляри - левият бек Петър Занев и десният краен бранител Захари Сираков, започнаха от първата минута. Занев обаче трябваше да бъде принудително сменен заради травма още в 11-ата минута, докато Сираков остана на терена до последния съдийски сигнал. Георги Пеев, започна на пейката.

В класирането Амкар вече е 12-и с 4 точки. Спартак пък е трети с 12.