ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Мануел Пелегрини дебютира със загуба начело на Манчестър Сити. „Гражданите“ претърпяха поражение с 0:2 от Суперспорт Юнайтед – отбор от звездите на футбола в ЮАР. Фернандиньо дебютира за английски тим, докато Джо Харт, Майка Ричардс, Венсан Компани и Самир Насри бяха в титулярния състав.

Александър Коларов беше близо до откриване на резултата в 17-ата минута след комбинация с Един Джеко, но сърбинът би над вратата. Коларов подаде на Джеко няколко минути по-късно, но босненският нападател стреля право във вратаря. В края на първата част Самиг Дауте беше близо до гол за домакините, но 24-годишният футболист беше спрян от Компани.

Суперспорт Юнайтед откри резултата в началото на второто полувреме, когато Маме Нианг се разписа с глава. Двата отбора имаха още положения, като удар на Джеймс Милтър от Манчестър Сити беше избит от голлинията. „Гражданите“ продължиха да притискат противника, но гол падна във вратата на английския вицешампион. В края на мача се разписа Кермит Ерасмъс.