Енерги, където играят българските национали Станислав Ангелов и Димитър Рангелов е на път да загуби мястото си в Бундеслигата, след като загуби с 0:3 от Нюрнберг у дома в първия плейоф за място в германския елит.

Димитър Рангелов не взе участие в мача заради контузия, а Пелето игра 76 минути, когато бе заменен от Марко Курт. Ганайският национал Исак Боакие откри резултата за Нюрнберг в 13-ата минута, когато получи асистенция от швейцареца Даниел Гигакс.

Кристиан Айглер удвои аванса на “франките” в 56-ата минута, а асистенцията пак бе на Гигакс. Минута преди края Боакие отново се разписа, голов пас на Марек Минтал, и донесе класическа победа на гостите.

Преднината от три чисти гола дава предимство на Нюрнберг в борбата за място в Бундеслигата, тъй като тимът воден от Михаел Оенинг е домакин на срещата реванш на 31 май от 16:30 часа българско време./БЛИЦ