Българският национал Станислав Ангелов се отчете с гол за Енерги при победата с 4:1 над Арминия в мач от 28 кръг на Втора бундеслига.

Пелето игра цял мач за тима от Котбус и в 26-ата минута откри резултата след удар с десния крак. Това бе вторият гол на Ангелов за сезона, като първият бе на 18 септември при загубата с 1:5 от Аугсбург. Тогава Пелето също вкара първото попадение в мача.

Пет минути, след като българинът откри резулата Арминия изравни чрез датчанина Каспер Рисгард. След още пет минути Енерги отново дръпна в резултата. Румънският нападател Емил Юла вкара деветия си гол за сезона. В последния четвърт час на мача хърватинът Стивън Ривич вкара два гола и оформи победата на тима от Котбус.

Успехът изкачи Енерги на 11-о място в класирането с 34 точки. Лидер с 58 пункта е Кайзерслаутерн. “Червените дяволи” имат пет точки аванс пред втория Аугсбург. Трети с 52 точки е Санкт Паули./БЛИЦ

ПРЕДСТОЯЩИ
На 29 март: Гройтер Фюрт – Рот-Вайс (Ален), Алемания – Аугсбург, Санкт Паули – Ханза
На 30 март: Кайзерслаутерн – Мюнхен 1860

КЛАСИРАНЕ: 1.КАЙЗЕРСЛАУТЕРН 58, 2.Аугсбург 53, 3.Санкт Паули 52, 4.Фортуна (Дюселдорф) 46, 5.Дуисбург 45 и др.