Българският национал Станислав Ангелов бе титуляр за Енерги, който стартира с победа атаката на завръщането си в Бундеслигата. В мач от първия кръг на Втора дивизия тимът от Котбус записа домакински успех с 3:1 над Аугсбург.

Пелето остана на терена през целия мач, а попаденията за Енерги бяха реализирани от Раду, Битроф и Юла. Почетното попадение за гостите вкара Турк, който изравни за 1:1.

Чавдар Янков игра 68 минути за Дуисбург при успеха с 2:1 над Франкфурт като гост. Българинът бе заменен от Гърлич в момент, в който “зебрите” водеха с два гола на Сандро Вагнер. Матиас Ченчи върна едно попадение за домакините пет минути преди края./БЛИЦ

В понеделник: Арминия - Ханза

КЛАСИРАНЕ: 1.УНИОН (Берлин) 3, 2.Фортуна (Дюселдорф) 3, 3.Енерги 3, 4.Мюнхен 1860 4, 5.Дуисбург 3 и др.