Българският национал Станислав Ангелов игра цял мач за Енерги (Котбус) при тежкото поражение с 1:4 от лидера във Втора Бундеслига Кайзерслаутерн. Бившият тим на Мариан Христов поведе още в 3-ата минута чрез Родней. В 24-ата минута Сидни Сам реализира от дузпа, а отново той покачи на 3:0 в 39-ата минута.

Домакините вкараха четвърто попадение през втората част. В 61-ата минута Ерик Яндришек реализира. Осем минути след това Марк-Андре Круска вкара почетния гол за гостите от Котбус. Енерги доигра мача с човек по-малко, заради втория жълт и съответно червен картон на Емил Юла в 75-ата минута.
Кайзерлсаутерн води убедително във временното класиране с актив от 57 точки. Енерги е на 13-а позиция./БЛИЦ