Българският национал Станислав Ангелов игра цял мач за Енерги (Котбус) при тежкото поражение с 1:4 като гост на Рот-Вайс (Оберхаузен) в двубой от 31 кръг на Втора бундеслига.

Домакините откриха резултата в 9-ата минута след гол на Шмидгал от фаул, а Енерги изравни 37-ата с автогол на Милетич. Рот-Вайс изкова победата в посдледните 20 минути, когато с попадения се отчетоха Кьониг, отново Шмидгал и Гордън.

В същото време Рот-Вайс (Ален) видя края на двегодишния си престой във втора дивизия. Тимът изпадна след домакинското паражение с 0:1 от Алемания. Единственото попадение в мача бе реализирано от Аймен Демаи в 35-ата минута от дузпа./БЛИЦ

На 19 април (понеделник): Арминия – Кайзерслаутерн

КЛАСИРАНЕ: 1.КАЙЗЕРСЛАУТЕРН 62, 2.Санкт Паули 58, 3.Аугсбург 57, 4.Фортуна (Дюселдорф) 52, 5.Дуисбург 49 и др.