Българският национал Станислав Ангелов игра цял мач за Енерги при домакинската победа с 1:0 над Мюнхен 1860 в двубой от 12 кръг на Втора бундеслига.

В 56-ата минута Пелето получи жълт картон, а единственото попадение в мача бе реализирано от Сергиу Раду от дузпа в 62-ата мунита.

Чавдар Янков се появи в игра в 63-ата минута при домакинската издънка на Дуисбург срещу последния в класирането Рот-Вайс (Ален). “Зебрите” завършиха 2:2 в дебюта на новия треньор Милан Шашич, след като на почивката водеха с два гола.

Днешната победа изкачи Енерги на 11-о място в класирането с 15 точки, докато Мюнхен 1860 е 15-и с 11 точки. Дуисбург е на девето място с 18 точки, а Рот-Вайс (Ален) остава на последното 18-о място, но вече с три точки./БЛИЦ

В понеделник: Алемания – Ханза

КЛАСИРАНЕ: 1.АРМИНИЯ 28, 2.Кайзерслаутерн 27, 3.Санкт Паули 26, 4.Унион 23, 5.Фортуна (Дюселдорф) 20 и др.