Българският национал Станислав Ангелов игра цял мач за Енерги при загубата с 0:2 от Арминия в двубой от 11 кръг на Втора бундеслига.

Пелето, който бе под въпрос за срещата заради контузия на коляното, получи жълт картон в 28-ата минута. Три минути по-късно Джовани Федерико откри резултата, а в 68-ата Кристофър Катонго оформи победата на Арминия.

Успехът утвърди тима от Билефелд на първото място в класирането, след като вече има 27 точки, четири повече от втория Унион (Берлин). Енерги е 12-и с 12 точки.

В другия днешен мач, без контузения Асен Караславов Гройтер Фюрт победи с 1:0 като гост на последния в класирането Рот-Вайс (Ален). Единственият гол в мача бе реализиран от Кристофер Ньоте в 71-ата минута. Успехът изкачи “детелините” на седмо място с актив от 15 точки./БЛИЦ

В понеделник: Ханза – Санкт Паули

КЛАСИРАНЕ: 1.АРМИНИЯ 27, 2.Унион (Берлин) 24, 3.Кайзерслаутерн 21, 4.Санкт Паули 20, 5.Фортуна (Дюселдорф) 20 и др.