Уругвайският гранд Пенярол не успя да вземе аванс у дома в Монтевидео срещу бразилския Сантос и двата тима завършиха 0:0 в първия си мач от финалния сблъсък за Копа Либертадорес.

В началото на мача гостите от Сантос бяха по-активни и звездата им Неймар, който се свързва с трансфер в Реал (Мадрид), пропусна отлично възможност за гол в 19-ата минута, когато вратарят Себастиан Соса отрази удара му. За Пенярол най-добрите възможности пропиляха пък Гийермо Родригес и Дарио Родригес в края на първото полувреме.

След почивката картината на терена не се промени особено, като домакините все пак успяха да вкарат гол чрез Мартин Алонсо в 86-ата минута, но той бе отменен заради положение на засада.

В крайна сметка мачът завърши без победител и всичко ще се решава на реванша след седмица. /БЛИЦ