Манчестър Сити победи Шефилд Юнайтед с 1:0 като гост на "Брамал лейн" и достигна Тотнъм в класирането. "Гражданите" стигнаха до успеха с попадение на Кайл Уокър.

Тимът на Гуардиола пое контрол върху мача от самото начало, но домакините удържаха атаките им.

След няколко пропуска се стигна до 28-ата минута, когато Кайл Уокър даде аванс на гостите, но не отпразнува попадението в израз на уважение към Шефилд Юнайтед, от където започна кариерата му.

Малко след началото на втората част Де Бройне бе близо до гол, но изстрелът му  мина покрай вратата.

В 70-ата минута Лундстрам получи топката от Берг в наказателното поле, но стреля над вратата. Веднага след това Брюстър бе изведен на прекрасна позиция и опита да прехвърли Едерсон, но стражът на гостите се справи. Това бяха и последните възможности за гол в мача.

Шефилд Юнайтед заема предпоследното място с едва 1 точка.