Още през първото полувреме домакините поведоха с 3:0. Началото на головата фиеста постави Кристиян в 9-ата минута, а малко по-късно се разписа и Есекиел Гарай. Без оставения на резервната скамейка Макси Родригес атаките на Атлетико нямаха нужната острота и нападателите Серхио Агуеро и Диего Форлан ставаха лесна плячка за здравите бранители на Сантандер. Момо Чите направи резултата класически в 38-ата минута и предопредели победителя в мача. Абел Ресино потърси някаква промяна с пускането на Макси и Банега, но вече беше твърде късно. Въпреки това Форлан върна едно попадение от дузпа в 62-ата минута. Надеждите за обрат угаснаха веднага, защото ветеранът Педро Мунитис показа, че не е забравил как се вкарват голове и направи 4:1. До края най-интересните събития бяха контузията на вратаря на домакините Колтори и петият гол в тяхна полза, дело на сръбския таран Никола Жигич. Успехът изкачи домакините с цели четири места в класирането и те вече са 13-и с 40 точки. Атлетико остана на 7-а позиция с 49 и в оставащите 6 кръга има съвсем минимални надежди да измести Валенсия, Виляреал и Малага.

В друг мач от кръга, игран по същото време, Майорка взе лека домакинска победа с 2:0 над Валядолид. Дубъл на Кейта в 64-тата и 71-та минута на мача осигуриха известно спокойствие на островитяните, които вече са на 7 точки над зоната на изпадащите 6 кръга преди края на шампионата. Валядолид остава 9-ти в подреждането, на точка пред Майорка. /БЛИЦ