Пет отбора продължават да бъдат замесени в битката за оцеляване в Испания кръг преди края на сезона в Примера дивисион. Това са Алмерия, Хетафе, Гранада, Осасуна и Валядолид.

Хетафе записа важен домакински успех над Севиля с 1:0. Точен за победата на тима от Мадрид бе Серхио Ескудеро (70). Така Хетафе събра 39 точки и се изкачи на 16-о място във временното класиране и е на три точки от опасната зона. Севиля е на пето място с 60 пункта.

Алмерия пък победи като гост Гранада с 2:0 в андалуското дерби след два гола от дузпи на Верза (19-д.) и Алейкс Видал (83-д.). Домакините доиграха мача в намален състав, след като в 82-ата минута Мурило получи директен червен картон. Така Алмерия събра 39 точки и се изкачи на 15-о място във временното класиране с аванс от 3 пункта пред опасната зона. Гранада е на 17-о място с 38 точки и на 2 пункта от зоната на изпадащите.

Изпадналият Бетис пък срази у дома друг замесен в борбата за оцеляване тим Валядолид с 4:3. Гостите повеждаха на три пъти с голове на Хави Гера (1, 59-дузпа) и Пеня (51), но домакините от Севиля изравняваха чрез автогол на Пеня в 6-ата минута, Хорхе Молина (54) и Рубен Кастро (76), а в добавеното време стигнаха и до успеха с гол на Хуанфран (90+1). След успеха си Бетис остана последен с 25 точки, а Валядолид е предпоследен с 36 пункта и на 2 от спасителния бряг.

Еспаньол пък подели точките с Осасуна след 1:1. Колото (21) даде аванс на „папагалчетата”, но Акуня (44) изравни за памплонци, които си тръгнаха с важна точка от Барселона. След равенството Еспаньол е 12-и с 42 точки, а Осасуна е на 18-а позиция с 36 пункта и е на 2 точки от спасителния бряг кръг преди края.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 37 КРЪГ
10.05.2014
21:00 часа
Виляреал - Райо Валекано 4:0
1:0 Уче Укечукву (22), 2:0 Бруно (42), 3:0 Джонатан Перейра (55), 4:0 Хайме Коста (64)
10.05.2014
23:00 часа
Леванте - Валенсия 2:0
1:0 Анхел (70), 2:0 Андреас Иваншиц (81)
11.05.2014
18:00 часа
Атлетик (Билбао) - Реал Сосиедад 1:1
1:0 Икер Муниаин (50), 1:1 Иманол Агирече (75)
11.05.2014
20:00 часа
Атлетико (Мадрид) - Малага 1:1
0:1 Саму (65), 1:1 Тоби Алдервейрелд (74)
Гранада - Алмерия 0:2
0:1 Верза (19-дузпа), 0:2 Алейкс Видал (83-дузпа)
11.05.2014
20:00 часа
Бетис - Валядолид 4:3
0:1 Хави Гера (1), 1:1 Пеня (6-авт.), 1:2 Пеня (51), 2:2 Хорхе Молина (4), 2:3 Хави Гера (59-дузпа), 3:3 Рубен Кастро (76), 4:3 Хуанфран (90+1)