Българският треньор Ясен Петров записа пета победа в китайската Суперлига начело на Циндао Хайню, след като в мач от 18 кръг се наложи с 3:1 в градското дерби с Циндао Уест Коуст.

Бразилският национал Алан даде аванс на съперника в 14-ата минута, но след това тимът на Пловдивския Джанини направи обрат и оформи крайния резултат още преди почивката.

Мартин Боакие изравни в 21-ата минута, а осем минути по-късно Диего Лопес вкара втори гол за Циндао Хайню. Две минути преди края Боакие се разписа за втори път в мача и подпечата победата за отбора на Ясен Петров.

С този успех Циндао Хайню събра 18 точки и излезе на 11-о място в класирането, на пет пред зоната на изпадащите. Циндао Уест Коуст е на последната 16-а позиция с 13 т. Лидер е Шанхай Порт с 48 т.