Арсенал излезе начело на класирането във Висшата лига, след като в мач от 4 кръг се наложи с 3:1 като гост на Съндърланд. Аарън Рамзи вкара два гола, а Месут Йозил се отличи с асистенция в дебюта си за “артилеристите”.

Германският национал подаде на Оливие Жиру за попадението му в 11-ата минута, но домакинсите успяха да изравнят с точно изпълнение на дузпа от Крейг Гарднър в 48-ата минута.

След това Рамзи се разписа в 67-ата и 76-ата минута и осигури петата поредна победа на Арсенал във всички турнири. Съндърланд е последен само с 1 точка, а мениджърът Паоло ди Канио може да се раздели с поста си.

Гилфи Сигурдсон вкара и двата гола за Тотнъм при победата с 2:0 над Норич на “Уайт Харт Лейн”. С този успех “шпорите” се изравниха по точки с Арсенал. Двата тима от Северен Лондон имат по 9 точки.

Кристиан Ериксен дебютира за Тотнъм и подаде за първото попадение в 29-ата минута, а в 49-ата исландският национал се разписа с глава след центриране на Паулиньо. Той можеше да вкара и хеттрик, но ударът му спасен от Джон Ръди, който парира и опит за гол на Андрос Таунсенд.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 4 КРЪГ
14.09.13
14:45 ч.
Манчестър Юнайтед – Кристъл Палас 2:0
1:0 Робин ван Перси (45+1-дузпа), 2:0 Уейн Рууни (81)
14.09.13
17:00 ч.
Съндърланд – Арсенал 1:2
0:1 Оливие Жиру (11), 1:1 Крейг Гарднър (48-дузпа), 1:2 Аарън Рамзи (67), 1:3 Аарън Рамзи (76)
Сток Сити – Манчестър Сити
Баланс: 88 мача, 30 победи за Сток Сити, 21 равенства, 37 победи за Манчестър Сити