Лил записа пета поредна победа в Лига 1, след като в мач от 28 кръг се наложи с 3:1 като гост на Валансиен. Френският национал Марвен Мартен се отличи с две асистенции за “кучетата”.

Израелският халф Маор Меликсон даде аванс на домакините в 34-ата минута, но в 55-ата Рони Роделен изравни след пас на Марвен Мартен.

Осем минути преди края Тулио де Мело даде аванс на Лил след нова асистенция на Мартен, а минута преди края Беноа Педрети сложи край на надеждите на домакините за евентуално изравнително попадение.

Успехът изкачи Лил на петото място в красирането с 46 точки, само на три от третия Олимпик (Марсилия). Първите три места в Лига 1 дават право на участие в Шампионската лига.

Евиан прати Сошо в зоната на изпадащите след успех с 5:1 и два гола на Сабер Хелифа. Троа записа първа победа от шест мача насам след 4:2 над Реймс, но остана на предпоследното място.

ПРЕДСТОЯЩИ
На 10 март: Ница – Монпелие, Бордо – Бастия, Олимпик (Лион) – Олимпик (Марсилия)

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 57, 2.Олимпик (Лион) 52, 3.Олимпик (Марсилия) 49, 4.Сент Етиен 48, 5.Лил 46 и др.