Рома записа пета поредна победа в Серия “А”, след като в мач от 32 кръг се наложи с 3:1 при гостуването си на Каляри. Матия Дестро се отличи с хеттрик за “вълците”.

23-годишният нападател даде аванс на гостите след половин час игра, когато на метри пред вратата получи топката от Жервиньо. В 56-ата минута той удвои аванса на тима си, след като надбяга защитата и прати топката до лявата греда на Влада Аврамов. В 73-ата минута Дестро оформи своя хеттрик.

Минута преди края на редовното време Маурисио Пиния върна едно попадение за домакините. Той беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Мехди Бенатия в наказателното поле.

С този успех Рома се утвърди на второто място в класирането, като изостава на 5 точки зад шампиона Ювентус, който има мач по-малко. Каляри е 15-и с 32 точки, на 7 над зоната на изпадащите.

Каляри – Рома 1:3
0:1 Матия Дестро (32), 0:2 Матия Дестро (56), 0:3 Матия Дестро (73), 1:3 Маурисио Пиния (89-дузпа)

Интер - Болоня 2:2
1:0 Мауро Икарди (6), 1:1 Микеле Пациенца (35), 2:1 Мауро Икарди (63), 2:2 Панагиотис Коне (73)
06.04.2014
13:30 часа
Лацио - Сампдория 2:0
1:0 Антонио Кандрева (42), 2:0 Сенад Лулич (73)
06.04.2014
16:00 часа
Фиорентина – Удинезе 2:1
1:0 Хуан Куардадо (25), 2:0 Гонсало Родригес (72-дузпа), 2:1 Бруно Фернандес (82)