Българският специалист Ивайло Петев дебютира с равен начело на АЕЛ (Лимасол). В мач от 8 кръг на кипърското първенство тимът от Лимасол изпусна победата и завърши 1:1 като гост на досегашния лидер Ермис Арадипу.

Португалецът Жорже Фелипе Монтейро даде аванс на АЕЛ в 12-ата минута с първото си попадение за сезона. В 38-ата минута Деде нямаше шанс да вкара втори гол за тима на Петев, след като ударът му се отби в гредата.

В добавеното време Ермис Арадипу спечели дузпа в своя полза за фаул на Еду срещу Луис Моран, а Енрике беше точен и изравни резултата.

Равенството означава, че Ермис Арадипу сдаде първото място, което заемаше преди началото на кръга. Начело в класирането излезе Аполон (Лимасол), победил АПОЕЛ (Никозия) с 2:0. Ермис е втори, на две точки. АЕЛ събра 15 точки и се изравни с третия Анортозис, който утре приема Еносис Паралимни.