Воденият от Ивайло Петев АЕЛ (Лимасол) продължи с победния си ход във втората част на кипърското първенство. Във втория мач от шампионската група, която трябва да определи носителя на титлата, играчите на бившия треньор на Лудогорец разбиха Ермис Арадипу с 4:0. След петата поредна победа в кипърския шампионат Петев и футболистите му са лидери с 68 точки, на 3 пред втория АПОЕЛ, който днес би в дербито Аполон (Лимасол) с 3:0. Домакините решиха всичко още до почивката, когато водеха с 3:0. Никулау откри в 16-ата минута, Лусиано Бебе покачи от дузпа в 32-ата. Еду Ориол направи преднината на АЕЛ класическа секунди преди края на първото полувреме. Хорхе Монтейро в 70-ата минута фиксира крайното 4:0.

След края на редовния сезон в Кипър отборите се разделиха на две, като първата шестица решава кой ще вземе шампионската титла и участниците в евротурнирите. Следващият мач на Петев е на 5 април - градското дерби с Аполон.