Превъзходното представяне на Ивайло Петев и АЕЛ в Кипър продължава. Тимът постигна нова победа срещу един от силните отбори в страната Анортозис. В мач от 22 кръг АЕЛ спечели като гост с 2:0 и с 53 точки държи уверено лидерската позиция. АЕЛ дори дръпна на втория АПОЕЛ (49) с 4 точки. Калуджерович откри резултата за гостите от Лимасол в 17-ата минута, а Идабделхай донесе успеха с попадение в 77-ата минута. Цял мач за АЕЛ изигра българинът Станислав Генчев.

Ивайло Петев все още няма загуба в първенството на Кипър. Той дебютира начело на АЕЛ Лимасол на 2 ноември 2013 година с равен срещу Ермис Арадипу. Начело на тима той вече има 15 мача, в които е записал 12 победи и 3 равенства. Днешният мач срещу Анортозис е 15-ти без загуба за българския треньор в първенството на Острова на Афродита.

Шампионатът на Кипър се състои от 26 кръга в редовен сезон, след който се играят плейофи за определяне на шампиона и участниците в турнирите, както и кои ще изпаднат в долната дивизия.

Аполон - Еносис

Класиране: 1.АЕЛ 53 точки, 2.АПОЕЛ 49 точки, 3.Аполон 44 (мач по-малко), 4.Ермис 42 (мач по-малко), 5.Омония 41 точки