Ивайло Петев записа първа победа начело на новия си тим АЕЛ (Лимасол). Бившият треньор на Лудогорец изведе кипърците до 3:1 в дербито срещу Анортозис. АЕЛ откри още в 10-ата минута с попадение на бразилеца Лусиано Лима.

В 32-ата гостите изравниха от дузпа чрез уругваеца Гонзало Гарсия. Малко преди почивката Анортозис остана с човек по-малко, след като Валентинос Сиелис получи втори жълт картон. В 52-ата АЕЛ отново поведе след автогол на Саво Павичевич. В 69-ата минута португалецът Орландо Са вкара и трети гол за крайното 3:1.

С успеха си днес АЕЛ измести днешния си съперник от третата позиция. Тимът събра 18 точки и е на три от лидера Аполон (Лиамсол), но и мач повече. Анортозис има същият актив, но е с по-лоша голова разлика.