Ивайло Петев и Динамо (Загреб) записаха домакинска загуба с 0:2 от Хайдук (Сплит) в голямото дерби на Хърватия. Срещата беше част от 29 кръг на първенството.

Българският национал Георги Терзиев игра цял мач за гостите от Сплит, които записаха първата си победа на „Максимир“ от септември 2008 година, когато също спечелиха с 2:0. От друга страна това беше първа загуба за Динамо под ръководството на Петев в първенството.

Анте Ерцег откри резултата в 29-ата минута при добавката на собствения си удар. Той получи топката от Марко Футач и първият му удар беше спасен от Доминик Ливакович, но вратарят на Динамо нямаше шанс при повторния удар на Ерцег.

В добавеното време гостите стигнаха до втори гол. Футач се разписа при контраатака, започнала след грешка на защитата на тима от Загреб.

Динамо остава на второ място в класирането с 68 точки, на четири зад Риека, който има мач по-малко. Хайдук е четвърти с 53 пункта, изоставайки на три зад Осиек. До края на сезона остават седем кръга.