Българският защитник Петко Христов игра цял мач за тима си Специя при победата с 2:0 като гост срещу Салернитана в среща от деветия кръг на италианската Серия Б. Едоардо Солери (55) и Николо Бертола (73) бяха точни за отбора на Специя, който заема второ място в класирането на италианската втора дивизия с 19 точки. Лидер е Пиза с 22. Трябва да се отбележи, че Специя е единственият отбор без загуба в Серия Б от началото на сезона.

Близнакът на Петко - Андреа Христов, пък по същото време записа 90 минути за Козенца при равенството 0:0 на тима като гост на Читадела. Козенца заема предпоследното 19-о място в класирането с 6 точки, като тимът е и наказан с 4 точки от Италианската федерация. Червен картон за Козенца получи още в 37-мата минута Микаел Вентури, а гол на Никола Паван в 94-тата за Читадела бе отменен.