Кремонезе и Специя направиха равенство 1:1 в Серия Б, а двубоят между борещите се за елита тимове бе със сериозен български оттенък.

Валентин Антов изигра цял мач за „тирите“, които поведоха, но не успяха да задържат аванса си. Друг българския защитник – Петко Христов, дори отбеляза гол за лигурийци през втората част. На практика бившият футболист на Славия донесе точката за Специя.

През първата част „цигуларите“ бяха доста по-активни и можеха да водят с повече от 1:0 на почивката. Микеле Колоколо вкара за Кремонезе в 33-ата минута след пас на Жан Майер.

През второто полувреме Специя вдигна оборотите. След точно час игра гостите получиха дузпа за нарушение срещу Джузепе Ди Серио. ВАР обаче отмени наказателния удар.

Няколко минути по-късно дойде звездният миг на Христов. Българският защитник направи 1:1 в 66-ата минута с първия си гол за сезона, дошъл след подаване именно на гореспоменатия Ди Серио.

Със спечелената точка Специя събра общо девет за втората позиция в таблицата. С 9 пункта е и лидерът Бреша. Домакинът Кремонезе има 7 точки след първите си пет мача от Серия Б, като е в зоната на плейофите.