Специя победи Зюдтирол с 2:1 в мач от 29-ия кръг на италианската Серия "Б".

Българският национал Петко Христо започна като титуляр за своя тим, като записа пълни 90 минути, в които си изкара и жълт картон.

Даниеле Верде даде аванс на Специя още в 8-ата минута, но Зюдтирол изравни в 32-рата минута, когато Даниеле Казираги бе точен от дузпа. Победата за Специя донесе Верде, който реализира 11-метров наказателен удар в полза на домакините в 73-ата минута.

След този успех Специя излезе на 16-то място в Серия Б с актив от 30 точки, като се намира на 3 от спасителния бряг. Зюдтирол пък е на 10-то място с 35 точки.

Младежкият национал на България Димо Кръстев пък остана неизползвана резерва при успеха на Фералпизало над Модена с 3:2 в друг мач в Серия Б, който се изигра по същото време.